Giganty mocy – Bełchatów


PGE Giganty Mocy To pierwsza w kraju edukacyjna wystawa, która w przystępny sposób uczy, jak powstaje węgiel brunatny, jak się go wydobywa i przetwarza na energię elektryczną.

Odwiedzający ekspozycję przeprowadzają doświadczenia z zakresu fizyki i zjawisk elektryczności. Spacerują po dnie morza i odwiedzają las tropikalny, dowiadując się przy tym o poszczególnych fazach formowania się złóż węgla brunatnego. Eksperymentują oni ponadto w generatorze odpowiedzialnym za wytwarzanie prądu, sterują procesem wytwarzania energii oraz podziwiają szczątki mamuta, żyjącego niegdyś na obszarze dzisiejszej odkrywki węgla brunatnego w Bełchatowie. Biorą udział w różnorodnych warsztatach edukacyjnych, stanowiących doskonałe uzupełnienie wiedzy zdobywanej w szkole.

W cenie:

  • Bilet wstępu na wystawę interaktywną oraz udział w warsztatach
  • Przejazd na punkt widokowy, z którego można podziwiać ogrom bełchatowskiej odkrywki
  • Przejazd autokarem
  • Ubezpieczenie NNW

Cena dla grupy 45 osób + 3 opiekunów gratis

Istnieje możliwość rozszerzenia programu o Górę Kamieńsk

Na szczycie góry zlokalizowana jest siłownia wiatrowa, gdzie można podejść do  podnóży jednego z wiatraków i zobaczenia go z bliska. Możliwy przejazd torem saneczkowym oraz wjazd kolejką linowo – krzesełkową a także obiad lub ognisko z kiełbaskami.

Szczegółowe informacje pod numerem tel. 663 775 378