Czarnogóra 14 – 25 VII 2023


OBÓZ MŁODZIEŻOWY ZE ZWIEDZANIEM

POZNAJEMY CZARNOGÓRĘ

 

Odwiedź Bałkany! To wymarzone miejsce na letni wypad! Ten piękny region przyciąga turystów burzliwą historią, wielobarwną mozaiką kulturową, pięknymi plażami, lazurowym morzem, wyśmienitą kuchnią a przede wszystkim serdecznością mieszkańców. Nasz program na pewno spełni oczekiwania tych z Was, którzy lubią podróżować mało utartymi szlakami.  Odpoczywać będziemy w Dobra Voda. To malownicze miejsce, idealne na fotki na Instagrama.

 

ZAKWATEROWANIE:
Pensjonat Krcic położony, ok 50 m do plaży Vieliki Pijesak. Pokoje klimatyzowane 2,3,4,5 – os.
z pełnym węzłem sanitarnym, aneksem kuchennym, TV, Wifi Internetem, balkonem.

WYŻYWIENIE:
W pobliskiej restauracji – 70 m od pensjonatu, 3 posiłki dziennie (śniadanie w formie bufetu, obiad serwowany w formie lekkiego lunchu, obiadokolacja serwowana, składająca się z zupy, dania głównego, sałatki i deseru), woda do posiłków w cenie, menu dopasowane do polskich grup.
Pierwszy posiłek-  kolacja w dniu przyjazdu, ostatni posiłek- śniadanie + suchy prowiant ostatniego dnia pobytu w hotelu.

 

WYCIECZKI W PAKIECIE!

 • Stary Bar i Stary Ulcinj – przepiękne orientalne miasta z wspaniałymi starówkami (Stary Bar słynie między innymi z najstarszego drzewa oliwnego w Europie – zobaczymy Starą Maslinę, która ma 2300 lat, a Stary Ulcinj to dawne centrum piractwa na Adriatyku, wycieczka z piknikiem w gaju oliwnym.
 • Albania – Szkodra – jest to jedno z największych miast na terytorium Albanii. Miasto położone jest w pięknej okolicy nad jeziorem Szkoderskim. Tutaj zwiedzicie m.in.: Stare Miasto oraz górującą nad miastem Twierdzę Rozafa, skąd roztacza się malowniczy widok na okolice. Kruja – średniowieczna stolica państwa albańskiego, założona przez bohatera narodowego Albanii Gjergj Skanderbega. W czasach imperium otomańskiego Kruja była centrum oporu i walk przeciwko najeźdźcy. Dawna nazwa Krui to Arberia, skąd pochodzi dzisiejsza nazwa państwa Albania. W programie cytadela Skanderbega, spacer po bazarze tureckim, na którym jest największy w całej Albanii wybór pamiątek.
 • Budwa i Kotor – Kotor miasto portowe, położone nad Zatoką Kotorską z najsłynniejszym fiordem południowej Europy. Zobaczymy jego ciekawą zabudowę, pełną wąskich, brukowanych kamieniem uliczek. Budva – tętniący życiem, wakacyjny kurort z zabytkową starówką i śródziemnomorską roślinnością. Udamy się na słynną wyspę Św. Stefana – turystyczną perłę i wizytówkę regionu.

 

RAMOWY PROGRAM POBYTU:
14.07. Zbiórka w porannych godzinach, podróż do Czarnogóry.

15.07. Przyjazd do Dobrej Vody na lunch, zakwaterowanie, posiłek, spotkanie organizacyjne, spacer zapoznawczy po okolicy, kolacja, nocleg.

16.07-23.07. Realizacja programu pobytu, kąpiele morskie
i słoneczne, zawody pływackie, gry i zabawy, dyskoteki, bieg terenowy, spacery, wycieczki.

24.07. Śniadanie, wykwaterowanie, pożegnalny spacer, zakupy, wyjazd w drogę powrotną.

25.07. Powrót do Łodzi w godzinach wieczornych.

 

ŚWIADCZENIA w cenie wyjazdu:

 • transport komfortowym autokarem turystycznym (dwóch kierowców, do dyspozycji grupy na miejscu),
 • 8 noclegów,
 • wyżywienie 3x dziennie + pakiet na drogę powrotną,
 • wycieczki i wstępy do miejsc wyszczególnionych w programie,
 • opieka kadry pedagogicznej i ratownika.

CENA NIE ZAWIERA:

 • dopłaty za opłatę klimatyczną – 15 euro,
 • programu fakultatywnego, wstępów do dyskotek
  i innych kosztów nie ujętych w ofercie,
 • posiłków i napojów podczas przejazdu.
 • dodatkowych ubezpieczeń.

 

FAKULTET (dla chętnych):

REJS PO JEZIORZE SZKODERSKIM + FISH PIKNIK (wycieczka całodniowa) – rejs to zapierające dech w piersiach przeżycie. Niezapomniane widoki małych wysepek ze średniowiecznymi klasztorami oraz podziwianie różnych, rzadkich gatunków ptaków – tego wszystkiego doświadczycie podczas rejsu. A na zakończenie regionalny obiad rybny. Cena 35 EUR.
Minimalna liczba osób 30.

Konieczny paszport lub dowód osobisty!
Usługi turystyczne nie są dostępne dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
Usługi turystyczne świadczone będą w grupie.  Minimalna liczebność grupy to 40 uczestników.

 

Cena 2820zł + 85 euro pakiet wycieczek

Cena aktualna przy kursie EUR nieprzekraczającym 4,8 PLN