Grecja – Nei Pori 2 VIII – 13 VIII 2022r.


NEI PORI

Nowoczesny kurort na Riwierze Olimpijskiej, między Katerini a Larissą, ok. 100 km na południe od Salonik. Głównym atutem jest doskonała szeroka i piaszczysta plaża. Zejście do morza jest łagodne, dno piaszczyste, pozbawione skał i towarzyszących im zazwyczaj jeżowców. Miasteczko posiada pełną infrastrukturę turystyczną
z tawernami i sklepami. Wzdłuż plaży rozciąga się malowniczy deptak, na niej dostępne są bezpłatne boiska i inne atrakcje m.in. sporty wodne i wodny park zabaw. 

Zakwaterowanie:
Villa Elizabeth położona 200 metrów od piaszczystej szerokiej plaży i centrum miasteczka. Uczestnicy będą gościć w pokojach 2-,3-,4- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, klimatyzacją, oddzielnym aneksem kuchennym z lodówką. Villa zapewnia bezpłatny dostęp do wifi oraz dziedziniec z meblami ogrodowymi i grillem.

Wyżywienie:
Trzy razy dziennie. Śniadania, lunch i obiadokolacja oraz pakiet na drogę powrotną.

OPISY WYCIECZEK W CENIE  OBOZU!

Wycieczka na METEORY – czyli „zwisające klasztory”. Niesamowity widok i zwiedzanie dwóch tajemniczych monastyrów zawieszonych między ziemią a niebem. Meteorami nazywa się formacje skalne z piaskowca
i zlepieńca, które dochodzą do wysokości ponad 540 m n.p.m., na których zbudowano 24 prawosławne klasztory. Miejsce ma charakter mistyczny, wzniosły i religijny. Po drodze planowany jest postój w Dolinie Tembi i zwiedzanie wykutego w skale kościoła św. Paraskiewii, a także wizyta w wytwórni prawdziwych bizantyjskich ikon, połączona z pokazem metod ich wytwarzania.

Wycieczka do Paleos Panteleimonas – miasteczko zaklęte w kamieniu – tourokliwa wioska z XIV wieku, położona  na wysokości 500 m n.p.m., na stokach mitycznego Olimpu. W sercu miejscowości stoi mała kamienna cerkiew św. Panteleimona. Otoczona jest placem z licznymi tawernami. W miejscowych sklepikach można znaleźć wiele upominków i regionalne produkty. Z samej wioski roztacza się malowniczy widok na Olimp oraz Zatokę Termajską.

Wycieczka do Platamonas -zwiedzanie ruin średniowiecznego zamku, spacer po deptaku, gra terenowa.

Wycieczka do Kokkino Nero – zachwyca swoimi plażami, krystalicznie czystą wodą oraz krajobrazem, który uzupełniają otulające miasto góry masywu Ossa. Kokino Nero znaczy czerwona woda, bierze się z wypływającego tutaj źródła. Woda posiada dużą zawartość żelaza dlatego zabarwia koryto strumienia na rdzawy kolor.

RAMOWY PROGRAM POBYTU:
02.08. Zbiórka ok. 4:00, podróż do Grecji.

03.08. Przyjazd do Nei Pori na lunch, zakwaterowanie, posiłek, spotkanie organizacyjne, spacer zapoznawczy po okolicy, zabawy integracyjne, kolacja, nocleg.
04-11.08. Realizacja programu pobytu, kąpiele morskie i słoneczne, zawody pływackie, gry i zabawy, dyskoteki, bieg terenowy, spacery, wycieczki i zwiedzanie miasteczek 12.08. Śniadanie, wykwaterowanie, pożegnalny spacer, zakupy, wyjazd w drogę powrotną.
13.08. Powrót do Łodzi w godzinach wieczornych

ŚWIADCZENIA w cenie wyjazdu:

  • Transport komfortowym autokarem turystycznym (dwóch kierowców, do dyspozycji  grupy na miejscu)
  • 9 noclegów
  • Wyżywienie 3x dziennie + pakiet na drogę powrotną
  • Wycieczki i wstępy do miejsc wyszczególnionych w programie
  • Nauka nurkowania ze sprzętem ABC
  • Opieka kadry pedagogicznej i ratownika

ŚWIADCZENIA OBOWIĄZKOWE (płatne przed wyjazdem)

  • 10 Euro opłata klimatyczna
  • 90zł Ubezpieczenie KL i NNW  
  • 20zł Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP)

OPISY WYCIECZEK FAKULTATYWNYCH

SALONIKI – stolica regionu Macedonii, gwarne, pełne życia i różnorodności miasto. Druga co do wielkości metropolia
w Grecji leży nad brzegiem Morza Egejskiego, w zatoce między kontynentalną częścią kraju, a słynącym z przepięknych plaż półwyspem Chalkidiki. Saloniki uznawane są za kulinarną stolicę Grecji (30 Euro)

SKIATHOS – całodniowy rejs statkiem to wiele niezapomnianych wrażeń podczas zabawy na pokładzie, połączonej z nauką najpopularniejszych tańców greckich – zorby i syrtaki. Zwiedzanie miasteczka oraz plaży Koukounaries. Plaża ta jest szczególna ze względu na piasek, odbijający promienie słoneczne.  Rejsom zwykle towarzyszą skaczące delfiny. (50 Euro)

CO NAS WYRÓŻNIA?

– obóz trwa 12 dni (w tym 9 noclegów)

– cztery wycieczki w cenie wyjazdu (Meteory, Paleos Panteleimonas, Platamonas, Kokkino Nero) + wycieczki fakultatywne

posiłki w greckiej restauracji z widokiem na morze

nurkowanie ze sprzętem abc – polski ratownik doświadczony w prowadzeniu animacji

– wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu obozów, kolonii i wycieczek (także w Zespole Szkół Salezjańskich)

– doświadczona kadra pedagogiczna i ratownik

bezpieczeństwo – bliskość opieki medycznej  – przychodnia 100 metrów od pensjonatu

Usługi turystyczne nie są dostępne dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Usługi turystyczne świadczone będą w grupie.

Minimalna liczebność grupy to 40 uczestników.

Konieczny paszport lub dowód osobisty!

Cena 2450zł + 55 Euro